ورود به آزمون
لطفا چند دقیقه فکر کن  1398-10-18   2 دقیقه و 30 ثانیه

لطفا چند دقیقه فکر کن


نمره‌‌های خوب راه شما را به سمت یک دانشگاه خوب و سپس یک شغل خوب و در نهایت زندگی بهتر می‌سازند. پس به ۱۸ و ۱۹ راضی نشوید و هر روز برای ۲۰ گرفتن تلاش کنید.

 طوری درس بخوانید که انگار فردایی وجود ندارد. اگر همه‌ی درس‌هایتان را برای «فردا» بگذارید خیلی دیر می‌شود. 

 

برنده‌ ها هر کدام در زمینه‌ی تخصصی خودشان استراتژی و برنامه‌ریزی خاص خود را دارند، اما یک چیز در همه‌ی آنها مشترک است: تلاش. دست از تلاش کردن بر ندارید. خستگی را کنار بگذارید، اما هرگز امید را رها نکنید.

از فکر کردن به شکست‌هایتان دست بکشید، اما هرگز از اهداف‌ تان دست نکشید. فکر کردن به گذشته را رها کنید، اما هرگز آینده را به حال خود رها نکنید.

 

آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که زندگی را از اوّل تا الآن برای خودتان مرور کنید و به کارهایی که انجام داده اید و انتخاب هایی که داشته اید، فکر کنید. آیا بعد از فکرکردن به گذشته، نتیجه گیری هم کرده اید؟ معیار درست و غلط بودن کارهایتان چیست؟

 

به همین چند سال دبیرستان خود فکر کرده اید؟

سه سال دبیرستان، ۸ ماه تحصیلی در هر سال، هر ماه حدود ۲۵ روز در مدرسه بوده اید و هر روز به طور میانگین ۸ ساعت فعالیت درسی داشته اید. با یک عمل ضرب ساده متوجه میشوید که مقدار قابل توجهی از زمان شما صرف مطالعه دروس پایه و دبیرستان شده است.

آیا میدانستید تقریباً نصف زمان آزمون کنکور صرف پاسخگویی به سؤالات پایه میشود؟

وقتی برای خود مشخص میکنید که شما برای موفقیت در کنکور تا به حال، چه اندازه تلاش کرده اید، چه نتیجه ای از آن میگیرید؟

 

دوستان من شما در این سه سال تنها نیمی از راه را پیموده اید و نیمه پایانی راه هنوز باقی مانده است که اکنون در ابتدای آن ایستاده اید و قرار است در این یک سال آن را طی کنید.

البته این فرض که شما نیمی از راه را طی کرده اید، در صورتی صحیح است که شما دروس پایه خود را خوب یاد گرفته باشید و به آنها مسلّط باشید. یعنی به طور مثال همین الان آماده پاسخگویی به سؤالات عربی کنکور باشید.

اگر اینطور است که خوش به حالتان! نیمه بعدی راه را با کیفیتی بیشتر ادامه دهید تا رتبه ایده آل کنکور را از آن خود کنید و اگر تا به حال دروس خود را جدی نگرفته اید،

زمان آن فرا رسیده است که نواقص خود را جبران کنید و با تلاشی بیشتر نیمه بعدی راه را طی کنید و در جبران راحت پشت سرگذاشتن این سه سال،

امسال بیشتر سختی بکشید و درعوض به نتیجه دلخواه خود برسید.

 

ناامید نشوید و مطمئن باشید که با تلاش میتوانید به اهداف خود برسید. قدر زحمات خود و دیگران را بدانید و این را همیشه یادتان باشد که شما برای اینکه به اینجا برسید،

زیاد تلاش کردهاید و نباید بگذارید که این زحمات هدر روند.

 

برای موفقیّت در آینده تلاش کنید و از خودتان انتظار داشته باشید که به بهترینها برسید و همیشه به خود بگویید که من برای رسیدن به بهترینها خلق شدهام و قرار است که با تلاش زیاد به اهداف خود برسم و هرگز ناامید نمیشوم.
 

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب