ورود به آزمون
image  1399-1-29   5 دقیقه خواندن

مطالعه کنکوری ها در اردیبهشت


راجب اهمیت نوروز باهاتون صحبت کرده بودیم.

 

اگر شما فرصت مطالعاتی فروردین ماه رو از دست نداده باشید، به احتمال زیاد حداقل جمع بندی دروس پایه و نیم سال اول دوازدهم رو انجام دادید. کنکوری های عزیز در این 3 ماه باقی مانده که البته با توجه به شرایط حتی ممکنه 4 ماه فرصت ویژه باقی مانده باشه، درصد بالایی از دروسی که مطالعه میکنید کاملاً یادتون میمونه، به این علت که فاصله ی زمانی کمی تا کنکور باقی مانده است و نیازی به مرورهای زیاد ندارید.

 

شما با مطالعه اصولی در این چند ماه از خیلی از رقیبانتون میتوانید جلو بزنید. در این مدت با اعتماد به نفس قوی مطالعه کنید و از اینکه مطالعتون نتیجه ی کاملاً مثبت داره مطمئن باشید چون تجربه ی چندین ساله ما ثابت کرده که خیلی از داوطلبان کنکور با مطالعه ی اصولی در این چند ماهِ طلایی توانستند به نتایج عالی برسند.

 

این ماه های پایانی حکم همان مطالعه ی شب امتحان رو برای شما دارند که بعد از مطالعه با یک مرور سریع مطالب کاملاً به خاطرتون میمونه، اگر الان پرانرژی و هدفمند مطالعه کنید احتمال موفقیت شما تا حد زیادی افزایش پیدا میکند.

 

این دوران جمع بندی تا برگزاری کنکور، مهم ترین و تاثیرگذار ترین بازه ی زمانی تحصیلی شما هستند.

 

در اردیبهشت ماه که زمانِ بین جمع بندی و امتحان نهایی است به طور کلی داوطلبان درس خوان کنکور به دو دسته تقسیم میشوند.

 

دسته ی اول داوطلبانی که طبق برنامه راهبردی آزمونشون درس میخوانند.

دسته ی دوم داوطلبانی که در آزمون شرکت نمیکنند و طبق برنامه شخصی خودشون کم و بیش درس میخوانند.

 

- اگر جزو دسته اول هستید، با بررسی مباحث آزمون های اردیبهشت ماه، کاملاً متوجه میشید که در زمان کمتری نسبت به فرصت مطالعاتی آزمون میتوانید مباحث رو مطالعه و مرور کنید. خب باقی مانده وقتتون رو تصمیم دارید چیکار کنید؟ میخواید ساعت مطالعتون رو کاهش بدید یا از این فرصت برای مطالعه مفید استفاده میکنید؟ عزیزای من، در این بازه زمانی باید از تمامی لحظاتتون برای مطالعه مفید استفاده کنید. در ابتدا برای اینکه کاملاً متوجه بشید که نقاط ضعفتون در درس ها کدوم مباحث هستند، تحلیل آزمون های قبلیتون رو بررسی کنید و ببینید که توی چه مباحثی ضعیف تر بودید و مجدد مفهومی و دقیق با کمک ویدیوهای آموزشی و دبیرانتون اون مباحث رو یاد بگیرید و حتماً تست زماندار بزنید و در قالب کنکور از خودتون آزمون بگیرید. برای سایر مباحث هم با توجه به سطح درسیتون، مرور به شیوه بازخوانی یا بازیابی داشته باشید. (راجب شیوه های مرور در سایت قبلاً باهاتون صحبت کردیم).

 

- اگر جزو دسته دوم هستید که به هر دلیلی تا به حال در آزمون شرکت نکردید ولی خب طبق برنامه خودتون مقداری مطالعه داشتید و حالا تصمیم گرفتید که با جدیت درس بخوانید؛ بهتره در ابتدا دسته بندی خوبی به این صورت داشته باشید:

 

 1- مباحثی که بودجه بندی بالاتری در آزمون دارند.

 2- مباحثی که شما بهتر باهاشون ارتباط برقرار میکنید.

3- مباحثی در گذشته مطالعه کردید و به آن ها مسلط هستید.

 

و به این ترتیب در این مباحث مطالعه جدی و مرور داشته باشید، علاوه بر این حتماً آزمون شرکت کنید، با توجه به اینکه شما مباحث کم اهمیت تر رو به علت کمبودوقت احتمالاً کنار میذارید، در "آزمون مبحثی هدف" شرکت کنید که به صورت آنلاین و بدون صرف وقت برای رفت و آمد، آماده شدن و....، در خانه، خودتون رو در مباحث مطالعه شدتون محک بزنید.

 

همچنین بهتره که در آزمون های جمع بندی اواسط خرداد ماه هم شرکت کنید تا در یک آزمون جامع، توانایی تفکیک مباحثی که مطالعه کردید رو از سایر قسمت ها، قوی تر کنید و یک ارزیابی کامل از عملکردتون داشته باشید.

 

داوطلبان عزیز، اگر تا به حال به هر دلیلی با کیفیت درس نخواندید، این چند ماه باقیمانده رو اصلاً از دست ندید، ارزشش رو داره که چند ماه با تمام وجودتون برای رسیدن به هدفتون تلاش کنید و بعد از این مدت یک عمر وجدانتون راحت باشه و در مسیر رسیدن به هدفتون حرکت کنید. من بهتون قول میدم که اگر این مدت رو با برنامه ریزی دقیق پیش برید مطمئناً نتیجه ی تلاشتونو میبینید. یادتون باشه پتانسیل پرواز در وجود همه ی ما قرار داره، ولی هر فردی به اندازه ی تلاشی که میکنه اوج خواهد گرفت.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب