ورود به آزمون
انتخاب آزمون و تحلیل آزمون  1398-12-26   4 دقیقه خواندن

انتخاب آزمون و تحلیل آزمون


انتخاب آزمون:

شرکت در آزمون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما هدفتون موفقیت در کنکور است و باید برای رسیدن به این هدف بزرگ، اون رو به چندین بخش و قسمت کوچک تر و ساده تر تقسیم کنید، این بخش های کوچک، آزمون های آزمایشی آنلاین یا حضوری شما هستند و هدف شما باید در طول سال کنکور موفقیت و افزایش تراز در این آزمون ها باشد.

 

با توجه به رشته ای که علاقه دارید قبول شوید و تراز لازم برای قبولی، مشاورتون با توجه به تراز اولیه شما در آزمون تعیین سطح و وضعیت تحصیلیتون، میزانی که نیاز هست در هر آزمون پیشرفت کنید رو براتون تعیین میکند و شما باید تمام تلاشتون رو برای افزایش تراز و پیشرفت در آزمون ها به کار بگیرید.

 

به طور کلی ما دو نوع آزمون داریم 1- آزمون های حضوری و 2- آزمون های آنلاین یا غیرحضوری.

 

داوطلب باید توجه داشته باشد که درست است که آزمون های حضوری موسسات مختلف کم پیش می آید که باهم تداخل داشته باشند اما بودجه بندی متفاوتی دارند.

 

حتماً در بین آزمون ها باید یکی را انتخاب کند و همچنین تمامی آزمون های حضوری جامع خرداد ماه هم در یک روز برگذار میشن و طبیعتاً داوطلب نمیتواند در یک زمان، دو آزمون رو شرکت کند!!

 

داوطلب اگر بخواهد چند نوع آزمون را انتخاب کند در مورد رسیدن به بودجه بندی آزمون به مشکل میخورد و نمیتواند در هیچ کدوم از آزمون ها موفق شود و اعتماد به نفس خود را از دست میدهد و این اشتباه بسیار بزرگی است.

 

ممکن است داوطلب گاهاً به خاطر روحیات شخصیش، شرایط زندگی، مشکلات خانوادگی، مشکلات مالی و... شرایط آزمون حضوری را نداشته باشد و یا با دیدن سوالات غیر استاندارد بعضی از آزمون های موسسات دچار نگرانی راجب انتخاب آزمون مناسب شده باشد، لازمه که بگیم که آزمون های آنلاین دقیقاً همان کیفیت آزمون های حضوری دارند و تمامی افراد میتواند انتخاب مناسبی باشد و نمونه ی رایگان یک آزمون آنلاین هدف رو ما میتوانیم برای اطمینان خاطر در اختیار شما بذاریم و تا کاملاً مطمئن شوید که استاندارد ترین سوالات رو در آزمون آنلاین هدف برای شما توسط استادید برتر طراحی میکنیم و ازتون میخوایم که حتماً قسمت همه چیز درباره آزمون آنلاین رو در بخش تکنیک های آزمون سایت مطالعه کنید و اگر مزایای آزمون هدف، نیازتون رو تامین نمیکرد حتماً با ما در ارتباط باشید و انتقاد و پیشنهاد خودتون رو با ما در میون بذارید.

 

بعد از انتخاب آزمون و شرکت در آزمون نوبت میرسه به تحلیل و آنالیز آزمون که از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

 

همانطور که در ابتدای حرفمون گفتیم باید آزمون آزمایشی رو مانند بخش کوچکی از کنکور خودتون در نظر بگیرید و تمام تلاشتون رو قبل از آزمون برای یادگیری کامل بودجه بندیش به کار بگیرید و زمان برگزاری آزمون نیز تمامی دانش و تکنیک هایی که یاد گرفتید رو استفاده کنید برای اینکه به بهترین نتیجه ممکن برسید، ولی بعد از آزمون اگر نتیجه اون چیزی نشد که انتظارشو داشتید نباید خودتون رو سرزنش کنید و باید دلایل عدم موفقیتتون رو پیدا کنید.

بعد از آزمون شما حدوداً 2 ساعت نیاز هست که استراحت کنید و بعد نوبت میرسه به تحلیل و آنالیز آزمون.

 

تحلیل آزمون:

 

تحلیل آزمون: شما تمامی سوالات آزمون، حتی سوالاتی که درست جواب دادید رو باید تجزیه و تحلیل کنید و تمام گزینه هارو بررسی کنید و اگر نکته ی جدیدی پیدا کردید آن را یادداشت کنید.

 

سوالاتی که اشتباه جواب دادید و یا جواب ندادید هم کامل بررسی میکنید و این دسته از سوالات به دو بخش تقسیم میشوند، اولین بخش مباحثی که قبلاً خوندید ولی سر جلسه قسمتی از مبحث رو یادتون رفته و یا اشتباه حل کردید، با کمک گرفتن از خلاصه نویسی هاتون و کتاب، مجدداً تو خونه سعی کنید که بدون نگاه کردن به پاسخ نامه حلش کنید و اگر موفق نشدید به پاسخ نامه نگاه کنید و شیوه ی حل رو تجزیه و تحلیل و درک کنید و نکاتش رو کامل یاد بگیرید یادتون باشه شما به هیچ وجه حق ندارید دوباره این تیپ سوالو اشتباه حل کنید و بخش دوم این سوالات مباحثی هستند که شما به دلایل مختلف شخصی، اصلاً نخوندید یا یاد نگرفتید ، بهتره این سوالات رو زمانی که اون مبحث رو کامل خوندید، بررسی کنید و یاد گرفتید ، سعی کنید حل کنید.

 

در هر دو بخش یادتون باشه که ممکنه سوال مشابهش در کنکور بیاد و باید کامل سوال و جوابش رو درک و تجزیه و تحلیل کنید.

 

آنالیز آزمون: فقط سوالات غلط و نزده را، وارد برگه آنالیز آزمون میکنید و علتش رو مینویسید این علل میتونه شامل: حواس پرتی، اشتباه محاسباتی، وقت کم آوردن، ضعف مطالعاتی، حذف کردن مبحث درسی و استرس و زدن تست شک دار و ... باشد که این علل باید تماماً توسط مشاورتون بررسی شود و راهکار مناسب با وضعیت شما بهتون داده شود و اگر مشاور ندارید، میتوانید آنالیز آزمون رو برای ما بفرستید تا برای پیشرفت بیشتر بهتون کمک کنیم و با توجه به دلایل غلط زدن یا پاسخ ندادن شما بهتون راهکار ارائه بدیم.

 

ممکنه از نظرتون این کار وقت گیر باشه ولی یادتون باشه وقتی آزمونی رو آنالیز و تحلیل نکنید، هیچ وقت متوجه دلایل خطا و اشتباه خودتون نمیشید و طبیعتاً نمیتوانید رفعشون کنید و همون اشتباهات رو سر جلسه کنکور هم تکرار میکنید و بعد از هر آزمون باید به اون فقط به عنوان یک تجربه نگاه کنید و یادتون باشه که در طول سال کنکور بعد از هر آزمون تمام تلاشتونو بکنید که به بهترین نسخه ی خودتون تبدیل بشید و از آزمون برای از بین بردن نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خود استفاده کنید. ما در کنارتون هستید که تا زمان کنکور اشتباهات شمارو به حداقل برسونیم، با ما همراه باشید.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب