ورود به آزمون
image  1399-1-28   5 دقیقه خواندن

ماه آخر کنکور چه طوری درس بخونیم؟


کارهایی که در ماه منتهی به کنکور لازمه انجام بدید به این صورت است:

 

1- جلسه ی کنکور رو کاملاً برای خودتون شبیه سازی کنید. با پوشیدن لباسی که برای جلسه کنکورتون انتخاب کردید و در یک اتاق نسبتاً ساکت یا کتاب خونه در زمان مقرر، از خودتون آزمون بگیرید.

 

لازمه که تست های کنکور 8 سال گذشته داخل و خارج کشورِ رشته خودتون و کنکورهای عمومی رشته های دیگر رو بزنید، به این صورت که یک داوطلب تجربی، علاوه بر زدن کنکور 8 سال گذشته رشته تجربی، سوالات دفترچه ی عمومی رشته های ریاضی، انسانی، زبان و هنر هم لازمه که حل کنه.

 

بهتره به صورت 2 روز در میون یا 3 روز در میون این آزمون هارو حل کنید. به این صورت که دانش آموزان قوی در هفته، سه آزمونِ کامل کنکور رو حل کنند و دانش آموزان سطح متوسط و پایین، 2 آزمون کنکور رو در هفته حل کنند.

 

2- کار دومی که باید هفته ی منتهی به آزمونتون انجامش بدید و حداقل 3 روز براش وقت بذارید، اینه که کتابی که برای مطالعه استفاده میکردید و خلاصه نویسی هاتون که یا در کتاب درسیتون هستند یا به صورت مجزا در دفترخودتون نوشتید رو به صورت ورق زدن سریع مرور کنید. تورق سریع آخرین مرحله ی مطالعاتی شما است. شما با این کار حافظه ی تصویریتون رو کاملاً تقویت میکنید و قدرت پاسخ دهی به سوالات حفظی و نکته ای رو بالاتر میبرید.

 

در این مرحله، مطالعه ی دقیق رو کنار بذارید، فقط با ورق زدن سریع و با چشم خوانی مطالب رو سریع مرور کنید تا نکات کلیدی که در گذشته دایره دار کردید یا حاشیه نویسی کردید یک بار دیگر کاملاً برای شما یادآوری بشوند، در این مرحله لازمه که شما اصلاً وسواس به خرج ندید چون این کار باعث میشه که نتونید تمام دروس رو مرور کنید و استرس بگیرید.

 

برای دروس تمرینی مثل ریاضی، فیزیک و.... فقط فرمول ها و نکات رو مرور سریع کنید.

 

3- روز منتهی به کنکور درس رو کاملاً کنار بذارید، اصلاً سراغ کتاباتون نرید، هر چقدر مطالعه کردید دیگه کافیه، این روز رو یا به تفریح و ریلکسیشن در طبیعت بگذرونید و یا اگر مذهبی هستید به امامزاده یا بقعه ای که بهش معتقد هستید برید و برای حفظ آرامشتون سر جلسه ی کنکور دعا کنید.

 

در این روز وسایل مورد نیاز سر جلسه آزمون رو آماده کنید. این لوازم شامل این موارد میشن:

 

  • - کارت ورود به جلسه و نصب کردنش به لباستون
  • - کارت ملی
  • - مداد سیاه نرم، تراش و پاک کن
  • - همراه داشتن دو ساعت مچی که اگر یکیش سر آزمون به هر دلیل از کار افتاد استرس نگیرید.
  • - دستمال کاغذی و پارچه ای
  • - خوراکی هایی مثل خرما، کشمش، خشکبار مقوی و...
  • - بطری آب یخ

عزیزای من برای اینکه کاملاً متوجه بشید که در هفته ی پایانی کنکور باید برنامتون به چه صورتی باشه، با فرض اینکه کنکور تجربی جمعه برگذار بشه، من یک نمونه برنامه براتون میذارم:

 

برنامه ریزی برای رشته های دیگه هم به همین مدل فقط با تغییر دروس و کنکور اختصاصی رشته شماست.


برنامه هفته پایانی کنکور

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب