ورود به آزمون
image  1399-1-25   4 دقیقه خواندن

آیا میشه دوازدهم رو خود خوان توی منزل خوند یا نه؟


سوال: میشه کلاس های وقت گیر مدرسه رو شرکت نکنم و سال دوازدهم رو غیرحضوری و خودخوان بگذرونم؟

 

جواب:

 

بله میشه.

 

این امکان برای شما وجود داره، که به یک مدرسه غیرانتفاعی مبلغی پرداخت کنید و فقط اسم شمارو در پایه دوازدهم رد کنن و نیازی به حضور در مدرسه نباشه و در منزل مطالعه کنید و فقط در امتحانات مدرسه شرکت کنید.

 

همین ابتدای صحبتم باید خدمتتون بگم که اکثر دانش آموزایی که سال دوازدهمشون رو غیرحضوری کردن، نتونستن نتیجه ی خوبی توی کنکور بگیرن و به همین علت با این موضوع کاملاً مخالفم.

 

مدرسه رفتن با وجود تمام سختیاش و گرفتن وقت شما باعث میشه حس و حال مطالعه در شما از بین نره و انگیزتون برای موفق شدن در فضای رقابتی مدرسه تا حد زیادی افزایش پیدا میکنه.

 

شما در این سال سرنوشت ساز لازمه که توی جو مدرسه باشید. اگر حتی فکر میکنید که بدون مدرسه و مطالعه ی خودخوان موفق تر هستید توصیه ی من بهتون اینه که، به جای حذف کردن کامل مدرسه، در مدرسه ی معمولی ای ثبت نام کنید که طبق وقت مقرر آموزش و پرورش برگذار بشه و خیلی روی حضور و غیاب تاکید نداشته باشند.

 

در این حالت اگر شما در درسی نیاز به دبیر نداشتید میتونید در خانه بمانید و مطالعه ی شخصی داشته باشید و یا اگر دبیری درس رو خوب تدریس نمیکرد و عملاً بازدهی لازم رو نداشت میتونید اون کلاس رو شرکت نکنید و در همون بازه زمانی با دی وی دی آموزشی یا مطالعه ی شخصی اون مبحث رو یاد بگیرید.

 

اکثر دانش آموزان برای دروس صرفاً حفظی مثل دینی، جغرافیا و.... میتونن با مطالعه ی شخصی اصولی و تست زنی موفق باشن ولی حتی در همین دروس هم وجود دبیر لازمه تا با گرفتن امتحان، محرک شما برای مطالعه باشه و از تنبلی شما جلوگیری کنه.

 

وجود مدرسه در سال کنکور باعث میشه که خوابتون تا حد زیادی تنظیم بشه و از شب بیداری که باعث آسیب های شدیدی به جسم شما میشه، جلوگیری میکنه.

 

 اگر مدرسه رو حذف کنید احتمالش خیلی بالاست که در طول مسیر طولانی کنکور، تنبلی بهتون غلبه کنه و صبح زود برای درس خواندن بیدار نشید و  وقت طلاییتونو از دست بدید.

اگر مدرستون به شما اجازه ی غیبت در کلاس های غیرمفید رو نمیداد سعی کنید در این مدل کلاس ها، مطالعه ی شخصی داشته باشید تا وقتتون هدر نره.

 

حتماً سر کلاس های مفیدتون تمام حواستون رو جمع کنید و نوت برداری داشته باشید، با این کار خلاصه نویسی مباحث در خانه وقت کمتری ازتون میگیره و بیشتر میتونید تست کار کنید.

 

علاوه بر همه ی این ها شما در سال دوازدهم امتحان نهایی دارید که 30 درصد تاثیر مثبت روی کنکور شما داره. این یعنی اگر در درسی تراز امتحان نهایی شما بالاتر از تراز همان درس در کنکور باشه، امتحان نهایی شما 30 درصد تاثیر مثبت میذاره و باعث افزایش تراز شما میشه. قطعاً گرفتن نمره بیست در یک درس خیلی راحت تر از گرفتن درصد 100 در کنکوره، پس لازمه که مدرسه و امتحانای نهاییتونو جدی بگیرید و تمام سعیتونو برای گرفتن نمره 20 بکنید و اگر این سال رو غیرحضوری کنید احتمال موفقیت شما در این امتحانا کاهش پیدا میکنه.

 

علاوه بر این وجود امتحانات تشریحی در طول سال باعث میشه، شما مجبور بشید دقیق و کامل اون درس رو بخونید.

 

در واقع لازمه کمی زور بالای سر شما باشه در سال کنکور که توی این مسیر طولانی، به خاطر هر مشکل کوچیکی نتونید جا بزنید و درس خوندن رو کنار بذارید.

 

خیلی از بچه ها فکر میکنن در سال کنکور فقط باید تست کار کنن اما همیشه یادتون باشه شما برای موفقیت در تست زنی باید در ابتدا درس رو مفهومی و تشریحی بتونید برای خودتون توضیح بدید و خلاصه بنویسید، صرفاً با چند تا نکته و فرمول تستی حاضر و آماده ی کتاب ها و ویدیوهای آموزشی موفق نخواهید شد.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب