ورود به آزمون
image  1398-10-29   2 دقیقه

هدف گذاری کوتاه مدت و پیشرفت در آزمون


هدف گذاری کوتاه مدت و پیشرفت در آزمون چه ارتباطی با هم دارند ؟

اگر بپذیرید که تنها چیزی که ما در زندگی می‌خواهیم این است که نسخه بهتری از خودمان باشیم ، آنگاه نیمی از مسیر موفقیت خود را طی کرده اید .

برخی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور در شروع ، هدف خودشون رو قبولی در آزمون ورودی یا رشته و دانشگاه خاصی تعیین میکنند و با گذشت زمان همواره وضع فعلی خودشون رو با هدف نهایی یا با رقبای خودشون مقایسه می کنن و ناامید میشن.

توجه کنید؛ این درسته که هدف نهایی شما اهمیت بالایی داره و باید نیم نگاهی بهش داشته باشید؛ اما باید از هدف گذاری کوتاه مدت استفاده کنید . به این معنی که مسیر رسیدن به هدف نهایی رو به صورت پلکانی در نظر بگیرید که باید به مرور طی بشود. 

 

موثرترین نوع هدف گذاری ، هدف گذاری کوتاه مدت و پیوسته است . با یک مثال ورزشی اهمیت هدف گذاری کوتاه مدت را روشن می کنم .

درانواع مسابقات ورزشی از ورزش های جمعی گرفته مثل فوتبال و والیبال وبسکتبال تا ورزش های انفرادی مثل دوچرخه سواری و تنیس و کشتی و مشت زنی،

مربیان و بازیکنان برای بازی بعدی هدف گذاری می کنند وتمرکز خود را روی بازی بعدی می گذارند.

 

آنها باید برای بازی بعدی ، هدف گذاری کنند و برنامه ریزی و نقشه داشته باشند و اگر صرفا به فکر هدف بلند مدت خود یعنی بردن جام قهرمانی باشندبازی ها را یک به یک از دست خواهند داد.

 

هدف کوتاه‌ مدت چیزی است که شما می‌خواهید در آینده نزدیک انجام دهید. آینده نزدیک می‌تواند به معنای این هفته، این ماه، یا حتی امسال باشد.

هدف کوتاه مدت چیزی است که می خواهید در آینده نزدیک به آن دست یابید. در واقع اهدافی سریع برای دستیابی به موفقیت در زمان کم است .  اما این هرگز اتفاق نمی افتد، اگر که فقط صبر کنید و بگذارید همه چیز به طور طبیعی اتفاق بیفتد.

 

شما نمی‌توانید اجازه دهید جهان راه خود را در پیش گیرد، بدون این که خودتان را وادار به تحقق رویاها و جاه‌ طلبی‌های خود بکنید. گاهی اوقات مجبورید که برای آن تلاش کنید. با توجه به این موضوع، مهم است که اهدافی را تعیین کنید که در مرکز نیازهای مختلف زندگی شما باشند.

 

می دانید که آزمون های برنامه ای آنلاین هدف در فاصله های منظم برگزارمی شود ، بنابراین بهترین فرصت و امکان را دارید که هر آزمون  یک بار برای خود هدف گذاری کنید .

 

شما پس از برگزاری هر آزمون نتیجه را با هدف گذاری و تلاش و برنامه ای که داشته اید مقایسه می کنید . با این بررسی ها، شرایط و ویژگی های شخصیتی و آموزشی خود را هم بهترمی شناسید وسپس برای آزمون بعدی هدف گذاری می کنید .

به این ترتیب به هدف های میان مدت و بلند مدت خود گام به گام نزدیک تر شود .

 

هدف گذاری کوتاه مدت ، از یک سو، مهم و تاثیر گذار است و از سوی دیگر خیلی هم ساده است . با تلاش و کوشش نقاط قوت خود را حفظ می کنید و فقط در یک یا دو درس یک واحد پیشرفت می کنید . 

 

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب