ورود به آزمون
image  1399-1-22   6 دقیقه خواندن

نقش ویدئوهای آموزشی در یادگیری دروس در دوران کرونا ویروس


قبل از تهیه ی ویدئوهای آموزشی یا ثبت نام کردن در کلاس کنکور لازمه خودتونو بررسی کنید و ببینید آیا اصلاً نیازی به استفاده از کلاس یا ویدئوهای آموزشی دارید یا نه؟

 

 شما در ابتدا باید روش مطالعه ی دروس رو یاد بگیرید و منبع مناسب سطح خودتون رو تهیه کنید و اصولی شروع کنید به مطالعه ی دروس و شرکت در آزمون های آزمایشی و با توجه به نتیجه ای که میگیرید سطح خودتونو بررسی کنید.

 

ممکنه شما اونقدر خوب با مطالعه ی شخصیتون مباحث رو یاد گرفته باشید و ترازتون بالا باشه که واقعاً نیازی به استفاده از کلاس و ویدیو آموزشی نداشته باشید و از اون دسته افرادی باشید که با مطالعه ی دقیق و عمیق شخصی به نتیجه ی مطلوب میرسند.

 

یا ممکنه شما در درسی ضعیف باشید و با مطالعه ی کتاب درسی و کمک آموزشی متوجه درس نشید و یا به علت ضعیف بودنتون برای یادگیری درس مجبور باشید وقت خیلی زیادی برای یادگیری صرف کنید.

 

در صورتی که در سال کنکور زمان شما بسیار محدوده و نباید به هیچ وجه زیاد پایِ یاد گرفتن یک درس بمونید و باید وقتتون رو برای تست زنی هم بذارید.

 

در چنین شرایطی حتماً لازمه که از ویدئوهای آموزشی یا دبیر کمک بگیرید. با توجه به هزینه های سرسام آور کلاس های کنکور انتخاب ویدئوهای آموزشی، در شرایط فعلی اقتصادی میتونه بسیار بهتر و موثرتر از کلاس های کنکور باشه.

 

البته در برهه ی زمانی فعلی با توجه به شرایط کرونایی پیش اومده و تعطیلی تمامی کلاس ها، ویدیوهای آموزشی بهترین انتخاب برای یادگیری دروس هستند.

 

داوطلب های مجموعه ی ما از اسفند ماه طبق برنامه ی مشخص، فقط با ویدیوهای آموزشی هدف مباحث جدید رو میخونن و درسشون رو پیش میبرن و سوالاتی که توی تست زنی براشون پیش میاد رو آنلاین از کارشناس های آموزش ما میپرسن و هیچ نگرانی ای بابت تعطیلی مدارس و نداشتن دبیر ندارند و تا حد زیادی درگیر شرایط فعلی نشدن.

 

علاوه بر این مزیت، وقتی شما با سطح ضعیف و متوسط به جای کلاس کنکور از ویدیو آموزشی استفاده میکنید اگر مبحثی رو متوجه نشید بارها میتونید مجدد تماشاش کنید و با توجه بیشتر کاملاً مبحث رو یاد بگیرید اما سر کلاس خیلی وقتا خجالت میکشید که چندبار یک سوالو بپرسید و دچار این ترس هستید که بقیه ی بچه های سرکلاس فکر کنن شما چقدر خنگید (البته کار شما درسته و باید تا وقتی مطلب رو یاد نگرفتید ازش نگذرید و این تصور صحیح نیست اما سر کلاس برای بچه ها خیلی ممکنه این تصور پیش بیاد) و یا ممکنه بچه ها اعتراض کنن که شما بیش از اندازه دارید وقت کلاس رو میگیرید و طبیعتاً دبیر هم نمیتونه بیش از 2 مرتبه برای سوال تکراری شما وقت بذاره مگر اینکه دبیر خصوصی بگیرید که در اون صورت باید هزینه ی خیلی زیادی پرداخت کنید.

 

پس اگر ذاتاً فرد درون گرا و خجالتی ای با سطح متوسط یا ضعیف هستید که نگران تفکر دیگران نسبت به خودشه، انتخاب ویدیو آموزشی نسبت به کلاس کنکور برای شما خیلی مفید تر میتونه باشه.

 

البته توجه داشته باشید که اصلاً نیاز نیست همه ی ویدئوهای آموزشی یک مجموعه رو تهیه کنید فقط ویدیوهای مباحث و درس هایی که توش مشکل دارید و یا نیاز به یه جمع بندی کلی و اصولی در اون مباحث دارید رو تهیه کنید. وقت امسال برای شما حکم طلا داره و نباید وقتی درسی رو کاملاً بلدید وقتتونو پای گذاشتن ویدئوهای آموزشی بذارید.

 

در ارتباط با دیدن ویدیو آموزشی دروس حفظی هم حتماً قبل از مشاهده ی ویدیو خودتون متن کتاب رو بخونید و بعد از زدن تعدادی تست آموزشی برای تسلط کامل به درس، ویدیو ببینید و بعد خلاصه نویسیتون رو با روش هایی که بهتون آموزش دادیم انجام بدید با این کار تاثیر مثبت ویدیو چندین برابر میشه و کاملاً مطالب رو توی ذهن شما تثبیت میکنه.

 

ولی برای دروس محاسباتی لازم هست که در ابتدا با دقت و فعالانه ویدیوی آموزشی ببینید تا مبحث رو یاد بگیرید و تعدادی تست همراه با ویدیو حل کنید و بعد خودتون به سراغ زدن تست برید.

 

توجه داشته باشید که ویدیو هایی که تهیه میکنید حتماً باید توسط اساتید مجرب و مطرح حوزه کنکور تدریس شده باشن و علاوه بر تدریس مفاهیم، نکات و اصول تست زنی درس هم آموزش داده باشن و حتماً قبل از تهیه، پیش‎نمایشِ ویدیو آموزشی مد نظرتون رو نگاه کنید و اگر نوع تدریس برای شما قابل فهم بود تهیه کنید و اصلاً تحت تاثیر تبلیغات و حتی حرفای دوستاتون قرار نگیرید.

 

ممکنه یک ویدیو آموزشی برای دوست شما مفید باشه ولی برای شما کاملاً غیر قابل فهم باشه، فقط با آگاهی از سطح درسیتون و نوع شخصیتتون ویدیوی آموزشی تهیه کنید.

 

البته باز هم قسمت عمده ی کار با شماست، فقط دیدن ویدیو آموزشی کافی نیست باید فعالانه تماشا کنید و نکاتی که یاد میگیرید رو یادداشت کنید و در انتهای اون مبحث از یادداشت برداری های خودتون از نکاتی که دبیر گفته و تست های مهم ویدیو و البته تست های آموزشی که خودتون زدید، یک خلاصه ی کاملاً اصولی بنویسید.

 

از اونجایی که شما همیشه به دنبال یک ویدیوی کامل و بی نقص برای یادگیری هستید ما میتونیم این اطمینان رو به شما بدیم که ویدئوهای های آموزشی هدف توسط بهترین اساتید کشور تدریس شدند، همچنین سوابق کاری این اساتید رو میتونید در سایت کاملاً مشاهده کنید تا خیالتون راحت باشه که با تهیه ی این ویدیوها تدریس برترین دبیرهای کشور در اختیار شماست.

 

در ویدئوهای آموزشی هدف از پایه ای ترین و ساده ترین مباحث تدریس شروع شده تا دانش آموزان ضعیف دچار مشکل نشن و با زبان ساده تمامی نکات و مفاهیم آموزش داده شده، ولی شما حتماً پیش‎نمایش ویدیوهارو مشاهده کنید و اگر ارتباط خوبی با دبیر گرفتید و کاملاً متوجه مباحث شدید، با خیال راحت ویدیوی آموزشی رو تهیه کنید.

 

دوستای عزیز یادتون باشه به هیچ وجه نباید ویدئوهای آموزشی جایگزین مطالعه ی شخصی و تست زنی شما بشه و شما حتماً باید مطالعه ی صحیح و خلاصه نویسی و تست زنی و جمع بندی اصولی داشته باشید.

 

البته واضحه که فقط تماشای ویدیو راحت تر و محبوب تره برای شما، ولی حواستون باشه رسیدن به هدفتون خیلی پرشُکوه تر از راحت طلبی الانتونه، پس لطفاً تنبلی رو بذارید کنار، قوی و پر انرژی درس بخونید و همواره هدفتون رو توی ذهنتون بیارید و مطمئن باشید کسی که هدف داشته باشه به هیچ وجه به وسوسه های راحت طلبی و تفریح و..... در طول مسیرش دل نمیده و پرقدرت هدف و رویاشو شکار میکنه.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب