ورود به آزمون
image  1399-1-27   4 دقیقه خواندن

دستاوردهای مثبت شرکت در آزمون


مهمترین موردی که در ابتدا باید بهش توجه داشته باشید اینه که تمام تلاشتون رو قبل از آزمون برای یادگیری کامل بودجه بندیش به کار بگیرید و زمان برگزاری آزمون نیز تمامی دانش و تکنیک هایی که یاد گرفتید رو استفاده کنید برای اینکه به بهترین نتیجه ممکن برسید، ولی بعد از آزمون اگر نتیجه اون چیزی نشد که انتظارشو داشتید نباید خودتون رو سرزنش کنید و فقط باید دلایل عدم موفقیتتون رو پیدا کنید.

 

 برخی از داوطلبان کنکور اگر نتیجه ی مطلوبی در آزمون نگیرن روحیشونو از دست میدن، درس خواندن رو کنار میذارن، افسرده میشن و جوری رفتار میکنند که انگار دنیا روی سرشون خراب شده!

 

عزیزای من، آزمون دادن فقط برای اینه که با شرایط خودتون دقیق آشنا بشید، فضا و جو آزمون کنکور رو تجربه کنید و با شناختی که به دست میارید خودتون رو تقویت کنید و با رفع ضعف ها و افزایش مهارتتون، تا زمان کنکور به بهترین نسخه خودتون تبدیل بشید.

 

تعدادی از دستآورد های مثبت آزمون:

 

- وقتی در آزمون آزمایشی شرکت میکنید، برنامه ی راهبردی آزمون باعث میشه که درس خواندن شما منظم بشه، حتی اگر برنامه ی دقیق مطالعاتی و مشاور نداشته باشید برای رسیدن به بودجه بندی آزمون، مجبور میشوید که طبق برنامه آزمون درس بخونید.

 

- آزمون از ابزار مهم یادگیری است، وقتی بدونید قراره از مطلبی که مطالعه میکنید، امتحان بدید، متمرکزتر و دقیق تر درس میخوانید و همچنین باعث میشه شما متوجه بشید که واقعاً چقدر درس خوندنتون مثمر ثمر بوده و خودتونو ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قوتتون رو کاملاً بشناسید.

 

- تعدادی از مهارت ها از جمله مدیریت زمان، کنترل استرس، حفظ تمرکز، تقسیم زمان بین دروس مختلف و.... فقط با آزمون دادن در شما تقویت میشن، درسته که تکنیک های این موارد رو میتونین یاد بگیرید ولی برای تسلط کامل باید چندین بار در آزمون آزمایشی آن ها را به کار بگیرید.

 

- در هر آزمون از سوالات جدید و نکته دار، مطالب جدیدی یاد میگیرید و دانش و تسلطتون نسبت به درس افزایش پیدا میکنه.

 

- طبق برنامه آزمون چندین بار در سال دروس رو مرور میکنید و این باعث تثبیت کامل مطالب در ذهنتون میشه.

 

- برای رقابت با دیگران و کسب تراز بالاتر، تمام تلاشتون رو به کار میگیرد و احتمال اینکه انگیزتون رو از دست بدید کاهش پیدا میکنه.

 

- وسواس در مطالعه موضوعی هستش که ممکنه شما بهش دچار باشید و به بهونه ی خوب و مفهومی خواندن یک مطلب را چندین بار در یک زمان تکرار کنید تا از یادگیری کاملش مطمئن بشید، ولی برای رسیدن به بودجه بندی آزمون مجبور میشید تا حدی این عادت اشتباه رو کنار بذارید.

 

- باعث میشه با شرایط مشابه کنکور تا حد زیادی آشنا بشید و یاد بگیرید که چطور با شرایط روحی و روانی جلسه سازگار بشید و همین موضوع تا حد زیادی میتونه باعث کنترل استرس شما بشه.

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب