ورود به آزمون
در کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم؟  1398-11-8   5 دقیقه

در کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم؟


در کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم؟ این همه انتشارات دارن آزمون برگزار میکنن، من کدومشون رو انتخاب کنم؟ آزمون خوب چه ویژگیهایی داره؟ جامعه آماری چیه؟ اینکه سؤالهای یه آزمون شبیه کنکور باشه چقدر مهمه؟

اول باید بدونید چرا آزمون آزمایشی شرکت می کنید و چرا این موضوع برای شما ضرورت دارد .  پیشنهاد میکنم مقاله چرا آزمون آزمایشی شرکت کنم؟ را بخوانید .

آزمونهای تستی که موسسات مختلف برگزار میکنن، چهار ویژگی دارند و ممکنه این ویژگی ها تو یه موسسه قویتر و تو یکی ضعیفتر باشه. شما باید براساس چهار معیار زیر آزمون مناسب رو انتخاب کنید:

• هزینه منطقی آزمون آزمایشی: با توجه به وضعبت اقتصادی فعلی ، درسته که آزمون آزمایشی خیلی مهم و ضروریه و درسته کاغذ گرون شده ، ولی باید منطقی رفتار کنیم . آزمون های آنلاین هزینه ها رو حدود یک پنجم کاهش دادن . 

 

برنامه استاندارد آزمون آزمایشی: هر موسسه طبق یک برنامهی مشخص، اقدام به برگزاری آزمون میکنه. در قدم اول شما باید برنامهی آزمونهای مختلف رو با هم مقایسه کنید و ببینید که کدوم یکی برای شما مناسبتره و کمتر با برنامهی مدرسه تداخل داره.

سوالات استاندارد آزمون آزمایشی: شرکت در آزمونی که سوالاتش استاندارد نیست، فقط وقت تلف کردنه و هیچ فایدهای برای شما نداره. بهترین ملاک استاندارد بودن سوالهای آزمون هم شباهتشون به سوالهای کنکور سراسریه.

 

جامعه آماری در آزمون آزمایشی: شرکت کردن تو آزمونی که داوطلب های بیشتری داره، کمک بیشتری به آدم میکنه تا بتونه شناخت بهتری نسبت به جایگاهش نسبت به رقباش پیدا کنه. در حقیقت رتبه ای که تو آزمونی با جامعه آماری بالا، به دست میاد، نزدیکتر به رتبه کنکوره.

البته این مسأله قطعی نیست و داوطلب هایی بودن که رتبه و ترازشون تو آزمون های آزمایشی خیلی خوب میشده ولی سر جلسه کنکور خوب عمل نکردن و نتونستن نتیجه دلخواهشون رو بدست بیارن.

    برنامه آزمونی خوبه که حجم مطالبش نه خیلی کم باشه و نه خیلی زیاد، فاصله زمانی بین امتحان ها مناسب باشه و روی مطالب مهم و پر تست بیشتر مانور بده.
    پیوستگی تو آزمون خیلی مهمه، حتی مهمتر از خود آزمون!

هر آزمونی بر اساس یک منطق برنامهای نوشته شده و امتحانهای اون مثل یک زنجیر به هم متصل شدن. اگه تو یک یا چند آزمون به هر علتی غیبت کنید، این زنجیر پاره میشه و تأثیر آزمونها کمکم از بین میره و به هیچ عنوان تو این مورد سلیقهای برخورد نکنین!

مگر اینکه با صلاحدید مشاورتون بعد از بررسی وضعیتی که دارید، تو یک یا دو تا آزمون شرکت نکنین.
یادگیری از آزمون هم خیلی مهم. حتماً بعد از ظهر آزمون سؤالات رو خوب بررسی کنید و ببینید که چرا بعضی ها رو غلط جواب داده بودید یا اینکه علت پاسخ ندادن به سوالا چیه و با این کار خلأهای آموزشیتون رو پر کنید.

 

    شرکت کردن در یک آزمون آزمایشی استاندارد برای قبول شدن در کنکور بسیار ضروری است. همانطور که گفتیم، آزمون مناسب آزمونی است که در سه مورد ذکر شده (برنامه استاندارد آزمون آزمایشی، سوالات استاندارد آزمون آزمایشی و جامعه آماری در آزمون آزمایشی) نمرهی قابل قبولی را کسب کرده باشد.

در غیر این صورت اثرات مخربی دارد و موجب یاس، دلسردی و کاهش شانس قبولی افراد میشود. علاوه بر موارد ذکر شده، تعداد افراد پذیرفته شده هر موسسه در کنکور و رتبه هایی که داوطلبان آن کسب کرده اند، معیار قضاوت مناسبی برای انتخاب آزمون میباشد.

آزمون آنلاین هدف تمام آنچه از آزمون آزمایشی استاندارد می خواهید را با کمترین هزینه در اختیار شما قرار می دهد . 

اشتراک گذاری در :

نظر شما درباره این مطلب