ورود به آزمون
نحوه خلاصه برداری و مرور با جعبه لایتنر چگونه است؟  1398-9-17   3 دقیقه و 30 ثانیه

نحوه خلاصه برداری و مرور با جعبه لایتنر چگونه است؟


براي مرور مطالبي كه فرا گرفته ايم، راههاي مختلفي توصيه شده است كه از ميان آنها، روش مرور با جعبه لايتنر آسانترين و علميترين روشي است كه تا به حال شناخته شده است. البته آشنايي با جعبه لايتنر و طرز استفاده صحيح از آن، در ابتدا دشوار و وقت گير به نظر ميرسد، ولي پس از استفاده از آن و مشاهده تأثيرات چشمگير آن بر روي فرآيندهاي يادگيري، حتماً مشتري خواهيد شد !

چرا گاهی اوقات، به اندازه تلاشی که کرده ایم، نتیجه نمیگیریم؟  1398-9-17   4 دقیقه

چرا گاهی اوقات، به اندازه تلاشی که کرده ایم، نتیجه نمیگیریم؟


چرا گاهی اوقات، به اندازه تلاشی که کرده ایم، نتیجه نمیگیریم؟ چرا هر کاری که میکنم یک قسمت از درس نمیره تو مخم؟ قسمتهای سخت رو چه جوری بخونم؟ چیکار کنم مطالب رو بهتر یاد بگیرم؟

در ایام امتحانات ترم، اولویت با مطالعه تشریحی است یا تستی؟  1398-9-17   3 دقیقه و 30 ثانیه

در ایام امتحانات ترم، اولویت با مطالعه تشریحی است یا تستی؟


در ایام امتحانات ترم، اولویت با مطالعه تشریحی است یا تستی؟ وقتی مدرسه به راهحل تستی نمره نمیده، منطقیه تستی بخونیم؟ خب تو کنکور باید تست بزنم، حس نمیکنید تشریحی خوندن باعث میشه وقتم گرفته بشه؟ اصلاً امتحانهای ترم مهمن؟

بهترین ساعت برای مطالعه دانش‌آموزان چه زمانی است؟  1398-9-17   4 دقیقه

بهترین ساعت برای مطالعه دانش‌آموزان چه زمانی است؟


 دانش آموزان باید دقت داشته باشند که تنها خواندن دروس، کافی نیست بلکه زمان مطالعه هم اهمیت فراوانی دارد و بهتر است در زمان‌هایی که روحیه خوبی دارند مطالعه کنند. تحقیقات نشان داده است فعالیت‌هایی را که در حالت شادی در عرض ۶۰ ثانیه انجام می‌دهید در حالت خستگی حداقل به مدت ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید.

چرا یاد نمی گیرم ؟!  1398-9-14   5 دقیقه

چرا یاد نمی گیرم ؟!


يادگيري، عبارت است از تغييرات نسبتاً دائمي در رفتار، كه بر اثر تجربه و تمرين حاصل ميشود. اهميت و ارزش يادگيري در نزد آدمي هنگامي نمايان ميشود كه ما را از تمام آنچه آموخته ايم، محروم سازند؛ در اين صورت، اگرچه از نظر فيزيولوژیکی فردي بالغ و طبيعي خواهيم بود، اما از نظر مسائل رواني به دورة كودكي باز خواهيم گشت و در نتيجه از ادامه زندگي باز خواهيم ماند.