بهترین ساعت برای مطالعه دانش‌آموزان چه زمانی است؟  1398-9-17   4 دقیقه

بهترین ساعت برای مطالعه دانش‌آموزان چه زمانی است؟


 دانش آموزان باید دقت داشته باشند که تنها خواندن دروس، کافی نیست بلکه زمان مطالعه هم اهمیت فراوانی دارد و بهتر است در زمان‌هایی که روحیه خوبی دارند مطالعه کنند. تحقیقات نشان داده است فعالیت‌هایی را که در حالت شادی در عرض ۶۰ ثانیه انجام می‌دهید در حالت خستگی حداقل به مدت ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید.

چرا یاد نمی گیرم ؟!  1398-9-14   5 دقیقه

چرا یاد نمی گیرم ؟!


يادگيري، عبارت است از تغييرات نسبتاً دائمي در رفتار، كه بر اثر تجربه و تمرين حاصل ميشود. اهميت و ارزش يادگيري در نزد آدمي هنگامي نمايان ميشود كه ما را از تمام آنچه آموخته ايم، محروم سازند؛ در اين صورت، اگرچه از نظر فيزيولوژیکی فردي بالغ و طبيعي خواهيم بود، اما از نظر مسائل رواني به دورة كودكي باز خواهيم گشت و در نتيجه از ادامه زندگي باز خواهيم ماند.

نکات واجب برای تحصیل در شهری دیگر و زندگی در خوابگاه  1398-9-14   4 دقیقه و 30 ثانیه

نکات واجب برای تحصیل در شهری دیگر و زندگی در خوابگاه


بسیاری از فار غ التحصیلان دانشگاهی (به ویژه آنها که در رشتۀ مورد علاقه شان پذیرفته شده اند) معتقدند که دوران دانشگاهی، دوست داشتنی ترین دوران تحصیل است؛ زیرا انسان درس های مورد علاقه اش را می خواند و در ضمن به یک بلوغ فکری رسیده است و میتواند دوستان بهتری را انتخاب کند و رابطه ای صمیمانه تر و منطقی تر با آنها داشته باشد؛ دورانی پر از شور، نشاط، حس جوانی و اوقات فراغت بیشتر برای لذت بردن از زندگی . در این میان، دانشجویانی که در شهری ديگر به دور از خانواده شان تحصیل می کنند،