وسواس مطالعاتی چیست؟  1399-1-13   3 دقیقه خواندن

وسواس مطالعاتی چیست؟


شده تا حالا هی یک متن رو بخونی و توش گیر کنی و اصلا نتونی درس رو پیش ببری و تموم کنی؟ چندین و چند بار یک صفحه رو بخونی و باز نگران یاد نگرفتن مطلب باشی؟ علت اصلی این کار شما ترس از فراموشی مطالب است. اگر شما بعد از خوندن چندین باره یک صفحه باز مطمئن نیستید که یاد گرفتید، دچار وسواس مطالعاتی هستید.

چه زمان بندی ، مناسب درس خواندن دانش آموزان است؟  1399-1-7   3 دقیقه خواندن

چه زمان بندی ، مناسب درس خواندن دانش آموزان است؟


چند ساعت درس بخونم؟ از کی شروع کنم؟ می تونم شب درس بخونم؟ باید قبول کنید روزهایی که تو مدرسه کلاس دارید ، حتی اگه دبیر خصوصی داشته باشید یا اینکه کلاس کنکور برید ، می تونید حداقل 3 ساعت درس بخونین و با داشتن یه برنامه ای خوب می شه از این زمان کم ، بیشترین بهره رو برد .

انسان چگونه مطالب را یاد می گیرد؟  1399-1-5   3 دقیقه خواندن

انسان چگونه مطالب را یاد می گیرد؟


وظیفه حافظه ، ثبت مطالبیه که به اشکال مختلف مثل شنیدن ، دیدن ، خوندن و ... یاد گرفته اید و با توجه به نوع مطالعه ای که دارید ، ثبت و بایگانی مطالب به عهده یکی از 4 بخش حافظه است: حافظه شنیداری : مرور صحبت های معلم ، خوندن یک شعر از حفظ و هر چیزی که با گوش کردن یاد می گیرید ، توسط حافظه شنیداری انجام میشه. حافظه دیداری : تصاویر و فیلم هایی که یادتون هست ، نمودارهای درس های مختلف و بقیه مشاهدات و تصویرهای درون ذهن شما توسط حافظه دیداری ثبت می شه.