ورود به آزمون
عادت های غلط در مطالعه  1398-9-17   4 دقیقه

عادت های غلط در مطالعه


عادت های غلط در مطالعه کدام اند؟چه جوری درس بخونم بهتره؟ عیبی داره موقع درس خوندن آهنگ گوش کنم؟ چرا میگن موقع درس خوندن، نباید دراز کشید؟

چرا پرداختن به بازیهای کامپیوتری در سال کنکور توصیه نمیشود؟  1398-9-17   3 دقیقه

چرا پرداختن به بازیهای کامپیوتری در سال کنکور توصیه نمیشود؟


چرا پرداختن به بازیهای کامپیوتری در سال کنکور توصیه نمیشود؟ میتونم موقع استراحت کردن با کامپیوتر بازی کنم؟ روزهای تعطیل که وقت زیاد دارم، میتونم برم سراغ کامپیوتر؟ با موبایلم میتونم بازی کنم؟ حالا بازی که میگم منظورم این نیست که هیچی درس نخونم! یعنی روزی ۱ ساعت هم ایراد داره؟

یادگیری و دلایل فراموشی  1398-9-17   4 دقیقه و 30 ثانیه

یادگیری و دلایل فراموشی


بديهي است مطالبي كه در ذهن داريم و مطالبي كه بعداً وارد ذهن ما مي شوند، اثرات مختلفي بر هم دارند، و تأثير ياد شدهممكن است كه در جهت تقويت يا تضعيف ذهن باشد كه حالت هاي متفاوتي دارد:

روش های مطالعه ، خواندن تجسسی  1398-9-17   4 دقیقه

روش های مطالعه ، خواندن تجسسی


روش های متفاوتی در زمینه خواندن وجود دارد . این روش ها علاوه بر کارایی بر اساس سبک درس ، به عادات و توانایی های فرد نیز مرتبط است . در خواندن تجسسی ، سوالات هستند که برای شما ، پروسه ی یادگیری را ارتقا می دهد . چرا روش سوال کردن رایادبگیریم؟ 

عوامل موثر در یادگیری  1398-9-14   5 دقیقه

عوامل موثر در یادگیری


يادگيري  عبارت است از آثاري كه محيط از طريق حواس بينايي، شنوايي، بويايي، چشايي و لامسه بر ذهن انسان برجا مي گذارد. اين آثار به صورت تغييراتي كم و بيش دائمي در «رفتار بالقوه » يادگيرنده به وجود مي آيد. بديهي است كه آثار عوامل موقتي و زودگذر، مانند خستگي، دارو، عوامل انگيزشي و تغييرات ناشي از رشد پختگي يا بلوغ، يادگيري محسوب نمي شود ؛ ضمن آنكه يادگيري، فقط آن چيزي نيست كه به صورت تغييرات رفتاري عملكرد تجلي ميكند، بلكه آن چيزي است كه جزئي از يادگيرنده مي شود.