ورود به آزمون
روش مطالعه PQRST  1398-9-14   5 دقیقه

روش مطالعه PQRST


اغلب دانش آموزان از مشاورها و اساتید خود می پرسند که چگونه مطالعه کنيم تا مطالب را بهتر در ذهن سازماندهي کنيم ؟ مطالبی که می خوانیم بیشتر در ذهنمان بماند ؟ با صداي بلند مطالعه کنيم يا به آهستگي مطالب را مرور کنيم؟ معمولا مشاوران نيز با توجه به تجربيات و روش هاي علمي شيوه هايي را توصيه مي کنند.

روش مطالعه SQ3R  1398-9-14   5 دقیقه

روش مطالعه SQ3R


درس خواندن و آماده شدن برای کنکور و امتحانات نیازمند استفاده از یک الگوی مطالعاتی موثر ، متناسب با توانایی های شما ،  می باشد . روش مطالعه SQ3R یکی از پرطرفدارترین روش های مطالعه استاندارد می باشد، روش مطالعه SQ3R شامل 5 مرحله است که اجرای صحیح این مهارت مطالعاتی ، قدرت یادگیری و ماندگاری اطلاعات در ذهن دانش آموزان و کنکوری ها را افزایش داده و یکی از روش های ضروری برای موفقیت آن ها به شمار می رود.

روش مطالعه ادبیات کنکور با آزمون مبحثی هدف  1398-9-10   5 دقیقه

روش مطالعه ادبیات کنکور با آزمون مبحثی هدف


روش مطالعه ادبیات کنکور  با آزمون مبحثی هدف ، به عنوان تنها درس عمومی با ضریب چهار در دفترچه ، بسیار مهم است ، درس ادبیات و زبان فارسی در کنکور سراسری اولین درس دفترچه عمومی با  ۲۵ تست سرنوشت ساز است . 

روش های مطالعه ، روش خواندن اجمالى  1398-9-10   3 دقیقه

روش های مطالعه ، روش خواندن اجمالى


در روش های مطالعه ، روش خواندن اجمالى مبتنى است بر يک بررسی سريع از نکات اساسى با صرف‌نظر کردن از جزئيات میحث . در اين روش مطالعه، در جستجوى نکات کليدى دربارهٔ مواد و ساختمان مطالب و نظر و سبک تالیف باشيد.

شروع برای کنکور از مهرماه  1398-9-10   5 دقیقه

شروع برای کنکور از مهرماه


وامل مخلتفی برای یک شروع خوب و با هدف موثرند و توجه به هرکدام از این عوامل می تواند مسیر معمولی ، خوب یا عالی و به تبع آن کسب نتیجه متفاوتی را برای شما رقم بزند. عواملی مانند هدف گذاری دقیق ، زمان شروع ، برنامه حرکت و دیدگاه شما از آینده . اگر هنوز شروع نکردید و با علم به اینکه زمان شما از آخرین روز امتحانات یازدهم شروع شده است، به هر دلیلی می خواهید از مهرماه استارت بزنید باید چند نکته مهم را در ذهن خود هک کنید.