در نیمسال دوم فراموش نکنید  1398-10-9   5 دقیقه

در نیمسال دوم فراموش نکنید


پس از پایان امتحانات نیمسال اول چنانچه به علت فشار ناشی از امتحانات خسته شده اید پس از یک یا دو روز استراحت و تفریح دوره ی جدید کار خود را با روحیه ای جدید و پر انرژی آغاز کنید. در ابتدا بهتر است اشکالات و کارهای نیمه تمام خود را در هر درس مشخص کنید و برای آنها برنامه ریزی کنید. چقدر لذت بخش میتونه باشه وقتی یه روزنه امید و یک شروع دوباره برای کسب یک موفقیت برات وجود داره؟ وارد نیمه دوم شدید. حالا مهم اینه که دقیقا کار درست امروز چی می تونه باشه .

ابزارهای مرور  1398-10-5   4 دقیقه و 30 ثانیه

ابزارهای مرور


شما موقع مرور کردن با حجم زیادی از مطالب و زمان کمی روبهرو هستید و از اونجایی هم که حجم جزوه هاتون خیلی زیاده، شاید وقت نکنید که همه مطالب رو بخونید و جمعبندی کاملی داشته باشید. برای همین بهتره از ابزارهای مخصوص مرور استفاده کنید تا هم به مطالب مهم اشراف داشته باشید و نقاط ضعفتون رو خوب برطرف کنید و هم خیلی به مطالبی که اهمیت چندانی ندارند، نپردازید و بتونید حداقل یکی دو بار همه کتابها رو مرور کنید.

مطالعه کتابهای مبحثی بهتره یا کتابهایی که درس به درس هستن؟  1398-10-2   4 دقیقه

مطالعه کتابهای مبحثی بهتره یا کتابهایی که درس به درس هستن؟


هر کتابی به درد همه نمیخورد درست است؟ نکند شما هم دنبال کتاب های رتبه های خوب کنکور بودید که همان هارا بخوانید؟ خواهشا این اشتباه را تکرار نکنید! مطالعه کتابهای مبحثی بهتره یا کتابهایی که درس به درس هستن؟ یه سری درسها مثل ادبیات رو درس به درس بخونیم یا مبحثی؟ مباحثی که تستش رو نمیزنم چرا بخونم؟ بهتر نیست قسمتهای مهم هر درس رو بخونم؟

چه دروسی را به صورت گروهی مطالعه کنیم؟  1398-9-24   3 دقیقه و 30 ثانیه

چه دروسی را به صورت گروهی مطالعه کنیم؟


چه دروسی را به صورت گروهی مطالعه کنیم؟ توی گروه چی بخونیم؟ روزخوانی خوبه؟ میشه فقط درسهای سخت رو گروهی بخونیم؟

چرا برای تسلط در تست زنی، حل سؤالات تشریحی هم لازم است؟  1398-9-24   4 دقیقه

چرا برای تسلط در تست زنی، حل سؤالات تشریحی هم لازم است؟


چرا برای تسلط در تست زنی، حل سؤالات تشریحی هم لازم است؟ وقتی سؤالهای کنکور تستیه، چرا باید سؤال تشریحی حل کنیم؟ مطالعه تشریحی وقت گیر نیست؟ بهتر نیست فقط تست بزنیم؟ تست کم بزنم خیلی عقب نمیافتم؟ تست زماندار بزنم یا نه؟