ورود به آزمون
آسیب انجام کارهای هم زمان برای مغز  1398-11-6   5 دقیقه

آسیب انجام کارهای هم زمان برای مغز


شاید شما هم شنیده باشید که انجام دادن چند کار هم زمان مشکل ایجاد میکند ، اما نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهند که انجام دادن همزمان چند کار، عملکرد آدم را نابود می‌کند و تازه ممکن است به مغز هم آسیب وارد کند! شاید شما هم از جمله کسانی باشید که با افتخار، اعلام می‌کنند که می‌توانند چند کار هم زمان را انجام دهند. شاید از اینکه همزمان با درس خواندن، راه می روید و پیامک دوست‌تان را هم جواب می‌دهید، احساس غرور می‌کنید! 

کجا درس بخوانم؟  1398-10-25   4 دقیقه و 30 ثانیه

کجا درس بخوانم؟


شاید یکی از سوالات مهمی که خیلی زودتر از سال دوازدهم باید به داوطلبان کنکور پاسخ داده شود، این است که بهترین مکان برای مطالعه کجاست؟ یا کجا درس بخوانم؟ چون این موضوع از ابتدا آموزش داده نمیشود، بیشتر دانش آموزان در هنگام مطالعه، عادتهای اشتباهی را تکرار میکنند. گروهی هنگام مطالعه راه میروند، عدهای کف اتاق دراز میکشند، بعضی به دیواره استخر تکیه میدهند و تعدادی هم از درخت آویزان میشوند!

بازیابی چیست و چگونه سبب افزایش بازده یادگیری شما می‌شود؟  1398-10-23   4 دقیقه و 30 ثانیه

بازیابی چیست و چگونه سبب افزایش بازده یادگیری شما می‌شود؟


 بازیابی چیست و چگونه سبب افزایش بازده یادگیری شما می‌شود؟ بازیابی دیگه چیه؟ اگه بازیابی کنم، همه چی رو درست یاد میگیرم؟ بازیابی خیلی وقتگیر نیست؟ چه وقتهایی بازیابی کنم بهتره؟ بازیابی یعنی این‌که مطالب را بعد از مطالعه کنار بگذارید و سعی کنید مطالب را از درون ذهن خودتان بیرون بکشید و به خاطر بیاورید.

 سرعت در تست زدن كنكور ، چقدر اهميت دارد؟  1398-10-19   4 دقیقه

 سرعت در تست زدن كنكور ، چقدر اهميت دارد؟


در تست زدن سرعت و دقت دو عامل بسيار مهمي هستند كه بايد با تمرينات زيادي آنها را تقويت كنيد. اين دو عامل لازم و ملزوم يكديگر مي‌باشند. داشتن سرعت بدون دقت و يا دقت بدون سرعت، نتيجه خوبي نخواهد داشت. سرعت بستگي به زمان هر تست دارد. با اطلاع از شرايط زمان و تعداد تست‌ها در هر درس، زمان هر تست را در هر درس به دست آوريد.

چگونه لغت و املا ادبیات کنکور را بخوانیم ؟   1398-10-16   5 دقیقه

چگونه لغت و املا ادبیات کنکور را بخوانیم ؟ 


آیا می دانید چرا املا و واژگان در کنکور مهم است ؟ وقتی اولین سوالات در اولین درس دفترچه کنکور سراسری شما ، یعنی درس ادبیات با ضریب چهار که مهمترین درس عمومی هم هست ، یا املا و واژگان شروع می شود ، اولین اهمیت این موضوع نمایان می گردد .  اگر به پنج سوال اول کنکورتان خوب و سریع پاسخ درست بدید ، غیر از اینکه بیست درصد ضریب چهار عمومی را کسب کردید ، انرژی مضاعف برای ادلمه دفترچه را هم خواهید داشت .