بازیابی چیست و چگونه سبب افزایش بازده یادگیری شما می‌شود؟  1398-10-23   4 دقیقه و 30 ثانیه

بازیابی چیست و چگونه سبب افزایش بازده یادگیری شما می‌شود؟


 بازیابی چیست و چگونه سبب افزایش بازده یادگیری شما می‌شود؟ بازیابی دیگه چیه؟ اگه بازیابی کنم، همه چی رو درست یاد میگیرم؟ بازیابی خیلی وقتگیر نیست؟ چه وقتهایی بازیابی کنم بهتره؟ بازیابی یعنی این‌که مطالب را بعد از مطالعه کنار بگذارید و سعی کنید مطالب را از درون ذهن خودتان بیرون بکشید و به خاطر بیاورید.

 سرعت در تست زدن كنكور ، چقدر اهميت دارد؟  1398-10-19   4 دقیقه

 سرعت در تست زدن كنكور ، چقدر اهميت دارد؟


در تست زدن سرعت و دقت دو عامل بسيار مهمي هستند كه بايد با تمرينات زيادي آنها را تقويت كنيد. اين دو عامل لازم و ملزوم يكديگر مي‌باشند. داشتن سرعت بدون دقت و يا دقت بدون سرعت، نتيجه خوبي نخواهد داشت. سرعت بستگي به زمان هر تست دارد. با اطلاع از شرايط زمان و تعداد تست‌ها در هر درس، زمان هر تست را در هر درس به دست آوريد.

چگونه لغت و املا ادبیات کنکور را بخوانیم ؟   1398-10-16   5 دقیقه

چگونه لغت و املا ادبیات کنکور را بخوانیم ؟ 


آیا می دانید چرا املا و واژگان در کنکور مهم است ؟ وقتی اولین سوالات در اولین درس دفترچه کنکور سراسری شما ، یعنی درس ادبیات با ضریب چهار که مهمترین درس عمومی هم هست ، یا املا و واژگان شروع می شود ، اولین اهمیت این موضوع نمایان می گردد .  اگر به پنج سوال اول کنکورتان خوب و سریع پاسخ درست بدید ، غیر از اینکه بیست درصد ضریب چهار عمومی را کسب کردید ، انرژی مضاعف برای ادلمه دفترچه را هم خواهید داشت .