ورود به آزمون
زمانی که سوال سختی را میبینید، دست پاچه نشوید!  1399-2-21   10 دقیقه

زمانی که سوال سختی را میبینید، دست پاچه نشوید!


موقعی که سوال سختی را میبینید دست پاچه نشوید و حتی اگر یک درس رابه طور کامل سخت دادند باز هم کنترل خود را حفظ کنید. چون معمولا ذهن انسان این خاصیت رو داره که اگه جایی به بمبست بخوره ممکنه بعد از چند دقیقه راه حلی به ذهنش بیاد… ولی شما وقتی سوالی رو وسط کار رها کردید و سراغ سوالات جدید رفتید دیگه در حین حل سوالات دیگه به فکر اون سوال که گیر کردید نباشید و بگذارید برای آخر کار.

در زمان جمع بندی دروس چگونه مطالعه کنیم؟  1399-2-16   6 دقیقه خواندن

در زمان جمع بندی دروس چگونه مطالعه کنیم؟


حدود یک ماه مانده به کنکور زمان این میرسد که اطلاعات ذهن خود را طبقه بندی کنیم تا دسترسی به آن¬ها به راحتی اتفاق بیافتد. معمولا به این زمان، دوران جمع بندی میگویند اما سوال اینجاست: دقیقا در دوران جمع بندی چگونه باید مطالعه کنیم؟

روش مطالعه در شب های امتحان  1399-2-14   5 دقیقه خواندن

روش مطالعه در شب های امتحان


همه ی ما با شب های امتحانی روبرو شدیم که آرزو کردیم " کاش یک روز بیشتر برای مطالعه زمان داشتم " . قطعا در چنین شرایطی راهی جز درس خواندن نیست اما یادگیری بهترین نحوه ی درس خواندن برای گرفتن نتیجه دلخواه از امتحانات بسیار مهم است. در اینجا قصد داریم با ارائه چند راهکار مطالعه ی پر بازده ای را در شب های امتحان داشته باشیم.

داوطلبان کنکور میتوانند روزه بگیرند؟  1399-2-6   4 دقیقه

داوطلبان کنکور میتوانند روزه بگیرند؟


ما نمیتونیم به طور قطعی به شما بگیم در این ماه رمضان روزه بگیرید یا نه؟ ولی به طور کلی اگر به بیماری خاصی  مبتلا نیستید روزه گرفتن مشکل حادی برای مطالعه درسی شما ایجاد نمیکند.

علاقمند کردن فرزندان به انجام مشق شب  1399-2-6   4 دقیقه

علاقمند کردن فرزندان به انجام مشق شب


به گفته پزشک دبوراایستیپک «Deborah Stioeck» مشاور مجله «parents» در صورتی که فرزندتان ایده مشخصی نداشت، می‌توانید با پیشنهادهایی، او را به مسیر درست هدایت کنید؛ سوالاتی نظیر بهتر است اول عصرانه بخوری؟