ورود به آزمون
تکنیک زمان نقصانی  1398-9-14   5 دقیقه

تکنیک زمان نقصانی


با استفاده از روش گزینش سوالات قاعدتا بخشی از زمان هر درس باقی خواهد ماند. تکنیک زمان نقصان  برای پیشگیری از کمبود زمان  سر جلسه آزمون و مطالعه کامل یک دور ه همه سوالات کاربرد مستقیم دارد . به عنوان مثال تصور کنید ، سوالات صفحه آخر درس شیمی را در جلسه کنکور به دلیل کمبود وقت ، نبینید . در این شرایط تفاوت شما با کسی که کلا شیمی دوازدهم را نخوانده ، چیست؟! در آزمون هدف پاسخگویی به تست های آسان و متوسط در دور اول و بررسی سوالات سخت و وقت گیر در دور دوم است . تکنیک زمان نقصانی این امکان را در اختیارتان قرار میدهد. این اولین گام چیدن استراتژی آزمون است .  

چرا آزمون آزمایشی شرکت کنم ؟  1398-9-10   4 دقیقه

چرا آزمون آزمایشی شرکت کنم ؟


آزمون در دید اکثر داوطلبین کنکور جنبه تعیین جایگاه و آزمایش دارد وبه هدف کسب تراز و تشخیص وضعیت کلی خود در آن شرکت میکنند .ظاهرا حضور در آزمون ها  با همین هدف صورت میپذیرد اما باید توجه داشت که این آزمون ها آموزشی محسوب میشوند نه آزمایشی .اگر صرفا نیاز به تعیین درصد و سطح دارید ، می توانید در منزل تست های کتب کمک آموزشی خود را بزنید. باید دیدگاهتان را اصلاح کنید .

آزمون آزمایشی استاندارد  1398-9-10   5 دقیقه

آزمون آزمایشی استاندارد


انتخاب یک آزمون آزمایشی استاندارد همیشه دغدغه همه دانش آموزان ، مخصوصا داوطلبان کنکور است . همانطور که در مطلب اهمیت آزمون آزمایشی گفتیم ، چهار اصل مهم در هر آزمون آزمایشی اهمیت دارد .اگر آینده برایتان اهمیت دارد، در هنگام گزینش آزمون باید عمیقا به موضوع ویژگی های یک ازمون استاندارد فکر کنید.

تست های دام دار و تله های تست درکنکور  1398-8-29   5 دقیقه

تست های دام دار و تله های تست درکنکور


گاهی یک داوطلب حتی در شرایطی که توان حل علمی یک تست را دارد به دلایلی بسیار بدیهی دچار یک خطای ساده میشود. این خطا در عین سادگی ، پاسخ شما را به یک تست ، تبدیل به پاسخی غلط می کند . باید تست های دام دار و تله های تست درکنکور را بشناسید . 

تکنیک گزینش سوال در آزمون  1398-8-29   3 دقیقه

تکنیک گزینش سوال در آزمون


در نگاهی منطقی همه ی تست های یک درس ارزش برابر دارند . پس چرا تست های سخت رو حل کنیم؟ بعد کنکور کسی بهمون نمی گه آفرین تست های سخت رو حل کردی! تعداد تست های با پاسخ درست درصد شما را تشکیل می دهد. پس داوطلب هدف دار تست های راحت تر را حل می کند . هم باعث افزایش اعتماد به نفس میشود ،