خانواده چه نقشی در کنترل استرس دارد؟ 1398-11-15

خانواده چه نقشی در کنترل استرس دارد؟

بعد از انتخاب هدف خانواده چه نقشی در کنترل استرس دارد؟ تو خونه خیلی راحت نیستم، نمیدونم چرا تا 1 لحظه استراحت میکنم همه بهم میگن درس نمیخونی!؟ چطوری باید ساعت 10 بخوابیم، وقتی تازه ساعت 11 شام میخوریم؟ چیکار میشه کرد تا توقعات کاذبی که از من شکل گرفته درست شه؟ میدونم که اگه اینطوری روم فشار باشه کنکور رو خراب میکنم.

بیشتر بخوانید
هدف گذاری کوتاه مدت و پیشرفت در آزمون 1398-10-29

هدف گذاری کوتاه مدت و پیشرفت در آزمون

اگر بپذیرید که تنها چیزی که ما در زندگی می‌خواهیم این است که نسخه بهتری از خودمان باشیم ، آنگاه نیمی از مسیر موفقیت خود را طی کرده اید . برخی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور در شروع ، هدف خودشون رو قبولی در آزمون ورودی یا رشته و دانشگاه خاصی تعیین میکنند و با گذشت زمان همواره وضع فعلی خودشون رو با هدف نهایی یا با رقبای خودشون مقایسه می کنن و ناامید میشن. توجه کنید؛ این درسته که هدف نهایی شما اهمیت بالایی داره و باید نیم نگاهی بهش داشته باشید؛ اما باید از هدف گذاری کوتاه مدت استفاده کنید . به این معنی که مسیر رسیدن به هدف نهایی رو به صورت پلکانی در نظر بگیرید که باید به مرور طی بشود. 

بیشتر بخوانید
فقط روی هدفم تمرکز داشتم 1398-10-24

فقط روی هدفم تمرکز داشتم

محمد امین کرمی رتبه 38 کشور را کسب کرده است و در حال حاضر در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه شریف مشغول به تحصیل است. در مصاحبه ای که از دلیل موفقیتش میپرسند ، در پاسخ می گوید فقط روی هدفم تمرکز داشتم .

بیشتر بخوانید