ورود به آزمون
چند سوال متداول که ممکنه برای هر کنکوری پیش بیاد  1399-1-14   3 دقیقه خواندن

چند سوال متداول که ممکنه برای هر کنکوری پیش بیاد


من میخوام خوندن جدی رو شروع کنم. به نظرتون برای گرفتن نتیجه عالی، بهتر نیست ساعت خواب و تفریح رو کمتر کنم تا بتونم روزی 15 ساعت درس بخونم؟ وقتی یک واحد مطالعاتی رو از دست میدم، به هم میریزم و نمیتونم برنامه کل روز رو انجام بدم. چیکار باید بکنم؟ استراحت پس از درس چگونه باید باشد؟ در آزمون های آزمایشی جدیت ندارم و به دلیل تنبلی به سوالات پاسخ نمیدم. چکار کنم؟

سخنی با والدین قسمت اول  1399-1-9   4 دقیقه خواندن

سخنی با والدین قسمت اول


امروز مخاطب صحبت من، شما والدین گرامی هستید. شما در سال کنکور نقش بسیار موثری در موفقیت فرزندتون دارید. مشکلات نوجوانان جامعه ی امروز ما بسیار پیچیده تر از مشکلات زمان شماست. مشکلات بلوغ جنسی، تقابل شخصیتی، وجود گسترده ی فضای مجازی، اختلاف نظر با خانواده و ... همه ی این ها برای سردرگمی نوجوانان کافیست.

خانواده چه نقشی در کنترل استرس دارد؟  1398-11-15   4 دقیقه

خانواده چه نقشی در کنترل استرس دارد؟


بعد از انتخاب هدف خانواده چه نقشی در کنترل استرس دارد؟ تو خونه خیلی راحت نیستم، نمیدونم چرا تا 1 لحظه استراحت میکنم همه بهم میگن درس نمیخونی!؟ چطوری باید ساعت 10 بخوابیم، وقتی تازه ساعت 11 شام میخوریم؟ چیکار میشه کرد تا توقعات کاذبی که از من شکل گرفته درست شه؟ میدونم که اگه اینطوری روم فشار باشه کنکور رو خراب میکنم.

هدف گذاری کوتاه مدت و پیشرفت در آزمون  1398-10-29   2 دقیقه

هدف گذاری کوتاه مدت و پیشرفت در آزمون


اگر بپذیرید که تنها چیزی که ما در زندگی می‌خواهیم این است که نسخه بهتری از خودمان باشیم ، آنگاه نیمی از مسیر موفقیت خود را طی کرده اید . برخی از دانش آموزان و داوطلبان کنکور در شروع ، هدف خودشون رو قبولی در آزمون ورودی یا رشته و دانشگاه خاصی تعیین میکنند و با گذشت زمان همواره وضع فعلی خودشون رو با هدف نهایی یا با رقبای خودشون مقایسه می کنن و ناامید میشن. توجه کنید؛ این درسته که هدف نهایی شما اهمیت بالایی داره و باید نیم نگاهی بهش داشته باشید؛ اما باید از هدف گذاری کوتاه مدت استفاده کنید . به این معنی که مسیر رسیدن به هدف نهایی رو به صورت پلکانی در نظر بگیرید که باید به مرور طی بشود. 

فقط روی هدفم تمرکز داشتم  1398-10-24   1 دقیقه

فقط روی هدفم تمرکز داشتم


محمد امین کرمی رتبه 38 کشور را کسب کرده است و در حال حاضر در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه شریف مشغول به تحصیل است. در مصاحبه ای که از دلیل موفقیتش میپرسند ، در پاسخ می گوید فقط روی هدفم تمرکز داشتم .